top of page

חיזוק רצפת האגן

 
 
רצפת האגן הינה אזור הנמצא בתחתית האגן, דרכו מתרחשות לידות וכמובן מועברים הצרכים במהלך כל חיינו. לרצפת האגן תפקידים רבים וחשובים. היא תומכת באיברי הבטן המונחים עליה, מאפשרת לנו לשלוט בצרכים ובסוגרים ומהווה חלק ממערך שרירי היציבה ואף מסייעת לשמירה על עמוד השדרה. וכמובן שהיא מקושרת באופן ישיר לתפקוד מיני.

 

 

רצפת האגן מכילה רקמות רכות, תשתית כלי דם ועצבים רבים.שרירי רצפת האגן הינם שרירים רצוניים, כלומר ניתנים לשליטה ע׳י כיווץ והרפיה ולכן ניתנים לאימון ולחיזוק.
חוזק השרירים ברצפת האגן הוא נושא בעל חשיבות  רבה בהקשר  של תפקוד יום יומי תקין ושל בריאות טובה. מידת החוזק תשפיע על מיקום תקין של אברי הבטן התחתונה ורצפת האגן, כאשר חולשה או רפיון יגרמו להיווצרות תופעה שכיחה ומטרידה   של אי שליטה בסוגרים, בריחה ודליפת שתן, ולעיתים אף צניחת שלפוחית השתן, הרחם, המעיים או הרקטום.

 

 
 
דליפת שתן היא תופעה המטרידה נשים רבות ברחבי העולם וגורמת לחוסר נוחות רב. הבעיה לעיתים חמורה מספיק עד שמובילה להמנעות מפעילויות חיוניות אך כאלו הנתפסות כמובנות מאליהן, כגון שינה רציפה, ריצה, התעשטות ושיעול או צחוק.

 

 
לשמחתנו הרבה, שרירי רצפת האגן, כמו שרירים מסוגים שונים אחרים, ניתנים לשיקום וחיזוק ע׳י ביצוע תרגילים המחזקים את רצפת האגן ומשיבים להם את החיוניות והתפקוד התקין לשיפור מהותי באיכות החיים.

 

לצורך חיזוק רצפת האגן  פותחו מגוון שיטות, כמו למשל טיפול פיזיותרפיה המתמקד בתרגילים שנועדו למניעת הבעיות האפשריות.

 

 
לשיפור משמעותי עד כמה שניתן של טונוס שרירי רצפת האגן ישנם מגוון פתרונות נוספים, החל מטיפולי פיזיותרפיה, שיטת קיגל המפורסמת ועד טכנולוגיות פורצות דרך לשימוש ביתי כמו מכשירי גירוי חשמלי , מכשירי ביופידבק ומשקולות לחיזוק רצפת אגן המכונות גם משקולות נרתיק , שליהן נרחיב את הדיבור מעט.

 

 
משקולות הנרתיק הן מוצר הצובר פופולריות רבה בשנים האחרונות ומשמש נשים בשלבי החיים השונים..

 

בתקופת הריון, השימוש במשקולות יכול לעזור לשכלל את השליטה בשרירי רצפת האגן ובכך לעזור בביצוע לחיצות אפקטיביות בשלב הפעיל של הלידה  וכן להפחית את הסיכוןלקרעים, ולעזור בשיקום מהיר יותר לאחר הלידה.

 

ההריון הממושך יוצר לחץ מתמשך על רצפת האגן ומוביל למתיחת השרירים ולהרפייתם. אימון באמצעות המשקולות לאחר הלידה עוזר להשיב את הטונוס הבריא, את ההנאה מיחסי מין והשליטה בסוגרים. הוא תורם לשיפור מצב הרוח והאקטיביות בחודשים שלאחר הלידה, מקטין את הסיכון לחוות דכדוך או דיכאון לאחר הלידה, ועוזר להשיב את הבטחון העצמי ותחושת הרווחה.

 

 

 

 
בכל זמן נתון, תרגילים לחיזוק  רצפת האגן  עוזרים לשמור על רצפת אגן חזקה יותר, , למנוע צניחת איברים  ואף לדחות את תופעות כמו יובש נרתיקי, בריחת שתן, דליות ברגליים ויציבה כפופה.

 

 
בזמן הימצאות המשקולת בתוך הנרתיק, שרירי הנרתיק נעטפים סביבן בצורה רפלקסיבית על מנת להחזיקה וכך עובדים למען החיזוק השרירים והשגת של רצפת אגן מהודקת וחזקה.

 

 
היחלשות רצפת האגן היא בעיה שכיחה ביותר ובתקופות שונות משפיעה על כשליש עד מחצית מאוכלוסיית הנשים. הבעיות יכולות לנבוע כתוצאה ממספר גורמים כמו הריון ולידה, עליה במשקל, בעיות יציבה וגיל מתקדם.
השימוש במשקולות נרתיקיות הוא פתרון דיסקרטי ונוח שהתגלה כיעיל ביותר  בהיפרדות מהירה משלל בעיותהנגרמות מהיחלשות רצפת האגן.

המשקולות הינן פתרון פשוט אך אפקטיבי מאוד, נוחות לשימוש \ומומלצות על ידי פזיותרפיסטיות העוסקות בשיקום רצפת האגן.

 

 
השקעה יומית של כ-10-15 דקות תוכיח את יעילותה תוך מספר שבועות בודדים. באופן הדרגתי ותוך החלפה בין חמשת המשקולות ששוות בגודלן בסט אך נבדלות במשקלן, רצפת האגן תתחזק במידה ניכרת בתוך חודשיים עד שלושה באופן שהוכח מדעית במספר מחקרים.
המשקולות עשויות סיליקון איכותי היפואלרגני וניתנות לניקוי באופן פשוט  עם סבון ומים.

 

התוצאות מדברות בעד עצמן!

 

הוכח כי האימונים עם משקולות מועילים לחיזוק רצפת האגן באופן משמעותי, יותר מאשר אלו המתבצעים ללא המשקולות. ובנוסף יותר קל להתמיד בהם. בתום תקופת האימונים איכות החיים עולה ואיתה כמובן גם רמת התפקוד המיני בכל פרמטר משתפרת אף היא.

 

 
אלפי נשים בישראל התנסו במשקולות הנרתיק האיכותיות של Woman Nature  מאז 2018 וחוות את התועלות הרבות ברמה יום יומית יחד עם תחושת הבטחון, הרוגע והסיפוק מחיי המין.
bottom of page