top of page

בעיות בריחה ודליפת שתן והשימוש במשקולות לחיזוק שרירי רצפת האגן

 

 
בריחה ודליפה של שתן היא תופעה לא רצונית הפוקדת נשים רבות במהלך חייהן ומשפיעה על בריאותן הפיזית והנפשית כאחד. במחקרים רבים הוכח כי חיזוק שרירי רצפת האגן על ידי סדרות תרגילי פזיותרפיה פשוטים בעזרתן של משקולות נרתיק יסייע במרבית המקרים באופן משמעותי לסובלות מן התופעה, ויאפשר פתרון מלא או הטבה משמעותית תוך חודשים ספורים, תוך החזרת המטופלות לשגרת חיים תקינה והקנייה מחודשת של תחושת בטחון.

 

על אף שידוע כי שליש מאוכלוסיית הנשים לאחר לידה וכמחצית מהנשים לאחר המנופאוזה סובלות מבעיות של בריחה או דליפת שתן בתדירויות וכמויות שונות, במקרים רבים אין היא מטופלת.  בשל תחושת בושה וצורך להסתיר את הבעיה נשים רבות מקבלות את הדבר כעובדת חיים מצערת ומסתפקות בפתרון של פדים סופגים במקום לפנות לקבלת סיוע מקצועי, רפואי או פיזיותרפי, או אימוץ שיטת אימון ביתית לטיפול והתגברות על ההפרעה.

 

 
נושאי הבריאות הנשית מעסיקים נשים רבות מפני שהבעיות אשר הקשורות לנושא זה משפיעות על כל תחומי החיים: ברמה הפיזיולוגית, הנפשית, החברתית וגם המינית.

 

בירור נכון ומדויק של הגורמים לבעיה, בירור ההיסטוריה הרפואית והסימפטומים,  ושינוי מתוכנן של אורח החיים יסייע בשמירה על הבריאות בכל האספקטים. פיזיותרפיה לטיפול בבריחת שתן על ידי חיזוק שרירי רצפת האגן היא נפוצה, בטוחה ויעילה ביותר - הן לפתרון הבעיה והן למניעת התופעה בעתיד.

 

פיזיותרפיסטיות העוסקות בנושא שיקום רצפת האגן ישאלו מגוון שאלות על מנת לאסוף את כל האינפורמציה שעשויה לסייע להגיע לפתרונות נכונים, יגדירו את המטרות ויבנו תוכנית אימונים פשוטה המותאמת באופן אינדיבידואלי למטופלת. הפניה לאנשי מקצוע מומלצת במקרים בהם ישנם סימני שאלה, ולעיתים אף נדרשת על מנת להגיע לפתרון הבעיה באופן מדויק.

 

 
נשים רבות סובלות מדליפת שתן במהלך פעילויות שגרתיות הנתפסות על ידי רובנו כמובנות מאליהן, כגון מאמץ גופני,הרמת משא, שיעול או צחוק, והדבר גורם למצוקה, תחושה של חוסר נוחות ואבדן שליטה, חוסר בטחון וסטרס.

 

שרירי רצפן האגן, הנמתחים ונחלשים עקב הריון ומאמצי הלידה, או בשל הפתחת רמות האסטרוגן המאפיינת את תהליך המנופאוזה, זקוקים במקרים רבים לחיזוק ואימון על מנת למנוע או לטפל בבעיות דליפה או בריחה של שתן.

 

הבעיה ניתנת לטיפול במרבית המקרים, וחיזוק של שרירי רצפן האגן יתרחש תוך שימוש ביכולת הכיווץ של השרירים ואימונם ההדרגתי על מנת להעלות את העוצמה והטונוס שלהם, ואת יכולת התפקוד שלהם בחיי היומיום.

 

בעזרת שימוש בסט משקולות יעודי, בסביבה ביתית, המטופלת תתאמן ותחזק באופן הדרגתי את השרירי רצפת האגן ובכך תשפר את מצבה הבריאותי ותשיג איכות חיים משופרת.

 

 
המשקולות הוגינליות עשויות סיליקון איכותי ללא BPA והן בעלות עיצוב ארגונומי המתאים במיוחד למבנה הנרתיק ולאימון השרירים הטבעתיים שעוטפים אותו. הן קלות לשטיפה ולשימוש, מוערכות ומומלצות על ידי פיזיותרפיסטיות ברחבי הארץ, ומוכרות היטב ככלי אפקטיבי לטיפול בתופעות  של בריחה  או דליפה של שתן הנובעת מחולשה של שרירי רצפת האגן.

 

 
בדומה לשרירים אחרים בגופנו, קבוצת שרירי רצפן האגן תפעל באופן מיטבי רק כאשר הם יהיו מאומנים כראוי . המשקולות מאמנות את השרירים ומסייעות לנשים החל משלב ההריון והלידה ועד גיל מבוגר מאוד – כל עוד ניתן לבצע את התרגילים בנוחות בעמידה.

 

בשימוש קונסיסטנטי במשקולות וביצוע התרגילים על פי ההנחיות, כבר בתוך שבועות ספורים  השרירים יהפכו חזקים ויעילים יותר. ההתחזקות תימשך משך חודשיים-שלושה לרוב, ולאחר מכן ניתן יהיה להפחית את תדירות האימון על מנת לשמור על התוצאות הטובות.

 

 
כל אישה נדרשת למצוא את נקודת ההתחלה הרצויה לה בתרגול וחיזוק שרירי האגן ולהשתמש במשקולות המתאימה לה בכל שלב עם התקדמות האימון. נשים רבות מרגישות בשיפור כבר תוך שבועות ספורים מתחילת התרגול.

 

 
בעיה של בריחת שתן או דליפת שתן לא חייבת להיות מנת חלקך וכזו שאת סובלת ממנה לאורך זמן. השימוש במשקולות לחיזוק האגן הוכח במחקרים רבים כדרך מהירה ויעילה להחזרת השליטה, ושיפור איכות חיים והתפקוד המיני .

 

 
המשקולות לחיזוק רצפת האגן של  Woman Nature הן בעלות עיצוב ארגונומי נוח במיוחד. הן נעימות לשימוש, ובעת הצורך ניתן להיעזר בחומר סיכה על בסיס מים או בשמן צמחי כגון שמן שקדים או קוקוס על מנת לסכך את האזור ולהפוך את האימון לפשוט וגם אפקטיבי יותר.  

מוזמנת לנסות את מוצרינו, אשר זוכים להערכה רבה בקרב פיזיותרפיסטיות ונשים ברחבי הארץ מאז 2018

bottom of page