תמונת שער  Woman Nature.jpg
השימוש במאמני נרתיק (מרחיבי נרתיק) בטיפול בוגיניזמוס, וולודיניה ווסטיבוליטיס
 
 
נשים רבות הסובלות מכאב בעת החדירה מתביישות לדבר על כך ולעיתים קרובות נמנעות מלהגיע לטיפול אשר יכול לסייע מאוד.

 

כאב בעת החדירה עלול לגרום למצוקה רבה, ופוגע לא רק בתפקוד המיני אלא גם בתחושת הביטחון העצמי, ועלול לגרום לירידה ניכרת באיכות החיים אם אינו מטופל כהלכה.

 

לעיתים מתלווה לכאב גם תחושת בושה, וזאת על אף הפתיחות ההולכת וגדלה בנושאי מיניות והתראפיה המינית בכלל המגזרים .

 

חשוב מאוד לדעת שבמקרים רבים ניתן לטפל בהצלחה בהפרעות אלה. וגם אם ההצלחה אינה מלאה בכל המקרים, היכולת להפחית את מידת הכאב ולהגביר את מידת ההנאה מיחסי מין היא משמעותית – במיוחד כאשר הטיפול מבוצע כהלכה.

 

טיפול יכול לכלול ליווי מקצועי של פיזיותרפיסטית רצפת אגן תוך שימוש בערכת מאמני נרתיק (המכונים גם מרחיבי נרתיק), ולעיתים מומלץ אף לשלב טיפול רגשי, במיוחד כאשר ישנן טראומות או ניסיון עבר לא טוב בתחום המיני. גם פנייה לסקסולגית יכולה לסייע בשל היכרותה עם צדדים שונים של אותו הנושא ויכולתה להציע פתרון הוליסטי.

מאמני נרתיק 3.jpg

וולוודיניה

בין הפרעות הכאב ניתן למצוא את תופעת הוולוודיניה - כאב כרוני באיבר המין הנשי (וולוה = פות, דיניה = כאב). מדובר בתסמונת הגורמת למצוקה רבה ללוקות בה כאשר ישנו קושי לזהות את הממצא הגורם לתחושות. מצב זה קשה לעיתים קרובות לאבחון ותלונותיהן הלא מאובחנות של המטופלות משויכות לעיתים קרובות לנושאים נפשיים.

 

הוולוודיניה הינה תחושת אי נוחות מתמדת או כאב כרוני באזור הפות, המורגשת כתחושות דקירה, בעירה, שפשופים או גירוי בהעדר זיהוי ממצא נוירולוגי או זיהומי.  זוהי הפרעה  ״שקטה״ המיוחסת לגורמים פסיכולוגיים בה הכאב מוגבל לאזור פות מסוים או לחילופין מפושט באזור איבר המין הנשי. היא פוגעת באיכות החיים והתפקוד המיני ברמה הפיסית, הנפשית, והחברתית ועלולה להשפיע במידה רבה על תחום הזוגיות.

 

על פי המחקרים, התופעה יכולה להיגרם ממספר סיבות: רקע רגשי או טראומתי,זיהומים הורמונליים, הפרעות נוירולוגיות, נטייה גנטית וכן עקב טונוס מוגבר של שרירי רצפת האגן.

 

וסטיבוליטיס

 
הפרעה נוספת הינה הוסטיבוליטיס - או בשמה השני, דלקת מבוא העריה. זוהי תסמונת המתאפיינת בכאב ורגישות באזור מבוא העריה הגורמת לכאבי צריבה ובעירה עזה בעת ביצוע ניסיון לקיום יחסי מין או לעיתים גם בהחדרת טמפון.

 

תסמונת זו שהינה חלק מתסמונת וולוודוניה משפיעה על נשים צעירות וכן על נשים בסמוך לגיל המעבר.

 

וגיניזמוס

התסמונת השלישית והנפוצה במיוחד בקרב צעירות הינה וגיניזמוס - מצב בו שרירי הנרתיק נוטים להתכווץ באופן לא רצוני בעת ניסיון החדירה. זוהי תופעה שכיחה הנגרמת ממתח נפשי ומותירה נשים רבות הסובלות ממנה ( כ 7% מכלל הנשים סובלות מכאב בזמן חדירה) בחוסר יכולת לקיים תפקוד מיני תקין. היא מובילה לירידה באיכות החיים ועלולה כפועל יוצא ליצור קושי להרות ולהקים משפחה. זו היא הפרעת כאב בה האיבחון מתבסס על סיפורה של המטופלת וזיהוי הגורמים הפסיכולוגיים שהביאו למצב זה.

 

אופן הטיפול

הטיפול המומלץ במצבים אלו הינו בשילוב של עבודה עם אשת מקצוע מלווה ואימון של מספר פעמים בשבוע עם מאמני נרתיק.

על האימון להתבצע בקצב הנכון לאישה המטופלת, באווירה ביתית ונעימה, ומתוך תחושת רוגע ואינטימיות. כך ניתן ללמוד להחדיר את המאמן לנרתיק ולעבוד עימו בנינוחות על מנת להסיר בהדרגה את המתח העודף ואת תחושת הכאב ולפתח בהדרגה את היכולת ליהנות ממגע נעים ומדויק.

 

  

מאמני נרתיק 2.jpg

מאמני הנרתיק הם אביזרים עשויי סיליקון בצורה המזכירה איבר מין גברי ב 5 גדלים שונים מגודל זרת ועד גודל מלא.

 

הם בטיחותיים וקלים לשימוש, ללא BPA, נעימים למגע ועשוים סיליקון. הם היפואלרגניים, ללא חריצים וקלים לניקוי.

 

התרגילים אותם יש לבצע עם מאמני הנרתיק הינם קלים ופשוטים לביצוע ונמצאו כדרך יעילה ביותר להפחתת תחושת הכאב ושיפור התפקוד המיני והאינטימיות.

 

 
מאמני הנרתיק מאפשרים עבודה הדרגתית במקרים של וגיניזמוס, וולוודוניה ווסטיבוליטיס. התחלת האימון היא עם המאמן הקטן ביותר, ובהדרגה לאורך שבועות ומספר חודשים ניתן לעבור למאמנים הגדולים יותר כל עוד תחושת הנועם שבאימון נשמרת)

בזמן האימון מומלץ להשתמש בג׳ל סיכה על בסיס מים או בשמן טבעי כגון שמש שקדים או שמן קוקוס על מנת להגביר את מידת הסיכוך.

 

האימון האישי מתבצע בקצב שמתאים לך, כך שיהיה לך נוח ותוכלי להימנע מכל כאב. הסוד הוא בעדינות, בסבלנות ובהתקדמות ההדרגתית.

 

אימון מקל על סימפטומים של כאב, ועל תחושות המתח והחרדה הנלוות לו. הוא מאפשר להתגבר בהדרגה על הכיווץ הלא רצוני של שרירי הנרתיק ורצפת האגן בעת החדירה או בסמוך לה, ומאפשר את זרימת הדם התקינה שמובילה לריכוך וסיכוך של הנרתיק.

 

האימון מוכח כמסייע לתפקוד מיני תקין, ולהגעה לאינטימיות שלא מלווה בתחושות כאב ומצוקה אלא בהרגשת נועם, ובשיפור איכות החיים הן בהיבט הבריאותי והן בהיבט הנפשי.

מאמני הנרתיק עוצבו על מנת לאפשר לך להתאמן בנוחות מירבית על מנת להתקדם כראוי להשיג תוצאות.

במהלך התרגולים עם מאמני הנרתיק מומלץ להיעזר בחומר סיכה כגון ג'ל סיכה על בסיס מים, שמן קוקוס\שקדים או שמן אמור\פלז'ר.  

 

שמן אמור\שמן פלז'ר הוא תערובת שמנים טבעיים מחממת ומעוררת אשר מגבירה את הרטיבות הטבעית, עוזרת בהרפיית הנרתיק, מרגיעה, מפחיתה כאב ומעוררת תשוקה.

מאמני נרתיק - מידות.jpg

עכשיו במחיר מבצע: 299 ש"ח בלבד והמשלוח חינם!