top of page
Water Treatment Wide
משקולות לחיזוק רצפת האגן Woman Nature.jpg
יד מחזיקה במשקולות רצפת האגן 450 600_edi
באריזה Woman Nature משקולת לחיזוק רצפת האגן

משקולות לחיזוק רצפת האגן 

​​

מבין כל המכשירים והשיטות לחיזוק רצפת האגן המשקולות הן האמצעי הפשוט, הפופולארי, ולפי מחקרים ייתכן שגם האפקטיבי ביותר לחיזוק רצפת האגן. ​נוחות השימוש, הדיסקרטיות, המשוב המדויק להפעלת שרירים נכונה ולמידת ההתקדמות, והתוצאות המהירות והמשמעותיות הן שהפכו את המשקולות  לכלי כל כך משמעותי בטיפול בדליפת שתן, שיקום לאחר לידה, טיפול זוגי ועוד תחומים רבים של בריאות ואיכות חיים.

לראשונה בישראל את מוזמנת ליהנות מערכה של משקולות סיליקון ארגונומיות, אסתטיות ונוחות במיוחד,  המגיעות עם חוברת הדרכה מקיפה בעברית.

 

מה כוללת ערכת המשקולות?

חמש משקולות וגינליות מצופות סיליקון איכותי ובטיחותי, היפואלרגני וללא BPA. הן נעימות למגע ונוחות לשימוש, ומאפשרות אימון הדרגתי והתאמה אישית  לכל שלב. את האימון תתחילי עם אחת המשקולות הבהירות ועם התחזקות שרירי רצפת האגן כתוצאה מהאימונים תוכלי לעבור אל המשקולות הכהות יותר, שמשקלן רב יותר, והן יאפשרו לך התחזקות נוספת. 

 

תכנית אימונים שיעילותה מבוססת מחקרים. השלב הראשון של האימון נמשך 8-12 שבועות. במהלכו נדרש אימון יומי (5-7 אימונים בשבוע) של 10-15 דקות, כאשר המטרה היא לשקם ולחזק במידה משמעותית את רצפת האגן. השלב השני כולל מספר מופחת של אימונים שבועיים, ומטרתו לאפשר שמירה על רצפת אגן חזקה לאורך זמן.

הסברים, הנחיות ותמיכה - אל ערכת המשקולות מצורפת חוברת הדרכה הכוללת הסברים והנחיות. החוברת הוכנה בסיוע אנשי מקצוע בכירים העוסקים ברפואת נשים ובשיקום רצפת האגן בישראל. בנוסף לכך, נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה בטלפון ובמייל.

האימון במשקולות לחיזוק רצפת האגן מוכח מדעית:

 

מחקרים מראים כי למעלה מ 70% מהנשים המבצעות אימון יומי עם משקולות לחיזוק רצפת האגן מצליחות לחזק משמעותית את רצפת האגן תוך 8-12 שבועות.

מסקנות החוקרים:

"המשקולות נמצאו אפקטיביות בחיזוק רצפת האגן אצל נשים הסובלות מבריחת שתן"

Effectiveness of two conservative modes of physical therapy in women with urinary stress incontinence. Authors: Tiina Arvonen,Aino Fianu-Jonasson, Raija Tyni-Lenne

 

"האימון עם משקולות רצפת האגן הפיק תוצאות טובות משמעותית יותר מאשר האימון של רצפת האגן ללא המשקולות"

Testing And Training Of The Pelvic Floor Muscles After Childbirth ,Authors: Aino Jonasson,Aino Jonasson,Helmut Pschera

"בקרב המתאמנות במשקולות רצפת האגן  נמצא שיפור משמעותי במדד איכות החיים (בטחון עצמי, סיפוק מיני וכו')  בתום תקופת האימון"

Single-blind, randomized, controlled trial of pelvic floor muscle training, electrical stimulation, vaginal cones, and no active treatment in the management of stress urinary incontinence. Authors: Rodrigo A. Castro et al

"השיפור במדדי התפקוד המיני (תשוקה, עוררות, סיכוך, אורגזמה, סיפוק וכאב) 5 חודשים לאחר סיום תקופת אימון רצפת האגן הוא מובהק"

Sexual Function and Quality of Life in Women with Urinary Incontinence Treated by a Complete Pelvic Floor Rehabilitation Program . Authors: Massimo Rivalta MD et al 2010

הצטרפי אל אלפי הנשים בישראל שכבר מתאמנות עם משקולות רצפת האגן של Woman Nature  ונהנות מתוצאות נהדרות. התאמני היטב וראי כיצד משבוע לשבוע רצפת האגן שלך הולכת ומתחזקת.

תגובה ד ועדי.png
תגובה שיפי.png
תגובה רותם.png
תגובה ליאת.png
שיקום רצפת האגן לאחר הלידה
חיזוק רצפת האגן בהריון
חיזוק רצפת האגן בגיל השלישי
חיזוק רצפת האגן לפני ההריון

הנחיות שימוש

סט המשקולות

חמש המשקולות מצופות סיליקון איכותי ומאפשרות אימון הדרגתי ונוח, והתאמה לכל אישה לפי מאפייניה הייחודיים. ככל שהמשקולת כהה יותר כך היא כבדה יותר. המשקולת המתאימה עבורך היא זו שתאפשר לך לבצע אימון משך 15 דקות ללא מאמץ מוגזם, ומצד שני תוך הרגשה שמתקיים מאמץ להחזיק את המשקולת במקומה. בחלוף השבועות שרירי רצפת האגן שלך ילכו ויתחזקו, ותעברי בהדרגה למשקולות הכבדות יותר שיאפשרו התחזקות נוספת. המשקל המתאים לך הוא אינדיבידואלי וקשור במידה רבה לאנטומיה האישית ולמידת הסיכוך.

משקולות בציון משקלים.png

כיצד להתחיל?

ראשית שטפי את כל המשקולות בסבון גוף ומים חמים. לאחר מכן עמדי והכניסי בעדינות את המשקולת הבהירה ביותר לנרתיק תוך אחיזה בנקודת החיבור בין זנב המשקולת לגוף. במידת הצורך מומלץ להשתמש בנוזל סיכה על בסיס מים על מנת להקטין את מידת החיכוך.

אם את מצליחה להתנועע בעמידה ולהחזיק בקלות את המשקולת במקומה במשך 2-3 דקות, עברי למשקולת הבאה בתור. עשי זאת עד שתמצאי משקולת מעט מאתגרת שתאפשר לך לבצע אימון במשך 10-15 דקות. 

במידה ואינך מצליחה להחזיק את המשקולת הקלה ביותר מומלץ שתתאמני בתרגילי קיגל כפי שיוסבר בהמשך, תוך ישיבה בגב ישר עם נטייה קלה קדימה. לאחר תקופת תרגול כזו נסי שוב להתחיל להתאמן עם המשקולת הלבנה.

במידה והמשקולת הכבדה ביותר נותרת יציבה במקומה היעזרי בג'ל סיכה על בסיס מים כדי להקטין את מידת החיכוך.

האימון עם המשקולת

התאמני באמצעות המשקולת המתאימה במשך 10-15 דקות בכל יום. מומלץ שתרוקני את השלפוחית והמעיים לפני האימון.

שיטת אימון ראשונה כוללת ביצוע תנועות קלות של האגן והרגליים בעמידה, כאשר המשקולת נמצאת במקומה. אפשר גם לבצע תנועות אגן רחבות.

שיטת אימון שנייה כוללת ביצוע תרגילי קיגל הכוללים איסוף והרפיה של שרירי רצפת האגן יחד עם המשקולת תוך כדי עמידה בפיסוק קל. את הנחיות לביצוע תרגילי קיגל עם המשקולות תמצאי בחוברת ההנחיות המצורפת למשקולות.

 

ניתן ומומלץ לשלב בין שתי שיטות האימון אך זו לא חובה, וגם אימון בתנועה בלבד הוא יעיל ובכוחו להביא לתוצאות מצוינות.

כאשר תחושי שמידת האתגר באימון פוחתת, עברי להתאמן עם המשקולת הבאה בתור כדי להשיג התחזקות נוספת.

​לאחר שרצפת האגן שלך תתחזק במידה מספקת תוכלי להפחית בהדרגה את מספר האימונים השבועיים ולהמשיך לשמור על הישגייך לאורך זמן. 

הגיינה

 

חשוב לשטוף היטב את המשקולות במים חמים ובסבון עדין לפני כל שימוש ולאחריו. בנוסף עליך לוודא שאין סדקים במשקולת. ובמידה ואת משתמשת בנוזל סיכוך וודאי כי הוא על בסיס מים על מנת לשמור על הסיליקון לאורך זמן. אם מופיעים במשקולת סדקים מסיבה כלשהי אנא פני לתמיכה  ונסייע לך בהחלפתה.

שיטות לאיתור שרירי רצפת האגן

אם אינך מצליחה לאתר את שרירי רצפת האגן תוך שימוש במשקולת, נסי להטיל שתן ולהפסיק באמצע הפעולה. השרירים המשמשים לעצירת השתן הם שרירי רצפת האגן. שימי לב שאימון באמצעות עצירת שתן אינו מומלץ.

אפשרות נוספת לאיתור שרירי רצפת האגן היא להכניס אצבע נקייה אל הנרתיק ולכווץ את השרירים שיגרמו לדפנותיו להתהדק סביבה. כאשר שרירי רצפת האגן חלשים ההידוק עשוי להיות מועט. 

אם אינך מצליחה לזהות את שרירי רצפת האגן, פני לפיזיותרפיסטית מומחית לשיקום רצפת האגן כדי לקבל הנחיה.

המפתחות להצלחה

הקפידי על תנועה. שרירי רצפת האגן מתהדקים סביב המשקולת ותנועות האגן מגבירות את מידת ההידוק.

צרי לעצמך שגרת אימון נוחה. נשים רבות אוהבות להתאמן בזמן המקלחת. אחרות מעדיפות להתאמן בעת סידור הבית, נקיונות או אפילו אימון כושר. מצאי את דרך האימון המתאימה לך ודאגי להתאמן 10-15 דקות בכל פעם.

שאפי להתקדם. אם כבר  קל לך להתאמן עם המשקולת הנוכחית, עברי לבאה בתור. כך תבטיחי תועלת מירבית מהאימון: האתגר שלך יימשך, השרירים ימשיכו להתחזק, והתועלות שלך מהאימון יתעצמו.   עשי זאת ברגישות ותוך מודעות לגופך. ​

לימדי לבצע תרגילי קיגל. זו לא חובה, אך כך תוכלי להוסיף עניין לאימון עם המשקולות, וגם תשפרי את שליטתך בשרירי רצפת האגן.

הנחיות בטיחות

 • לפני כל שימוש ודאי שהמשקולת שעימה תתאמני נקיה, שלמה וללא סדקים. אם יש סדק צרי קשר עמנו ונחליף אותה עבורך במסגרת אחריות של שנה למוצר.

 • אחסני את המשקולות במקום קריר ויבש, ואל תחשפי אותן לטמפרטורה קיצונית.

 • המשקולות הן לשימוש אישי בלבד. אל תחלקי אותן כדי למנוע הפצת מחלות.

 • יש להשתמש במשקולת אחת בכל פעם. אין להשתמש במשקולת יחד עם אביזרים אחרים המוחדרים לנרתיק.

 • הקפידי לא להתאמץ יתר על המידה. אם מופיעים כאב חזק או תחושת חוסר נוחות שאינה רגעית, קחי הפסקה של ימים ספורים ובשובך לאימון הפחיתי את העומס.

 • במקרה של חשד, חוסר נוחות, גירוי, דלקת או זיהום, הפסיקי את השימוש במשקולות ופני לרופא.

 • בשימוש לפי ההנחיות לא צפויות תופעות לוואי למעט תחושת עייפות של השרירים ולעיתים כאב קל לאחר מאמץ.

 • אל תשתמשי במשקולות בזמן מחזור או מחלת הרפס או במצבים מיוחדים.

 • אל תשתמשי במשקולות יחד עם דיאפרגמה או פסרי.

 • אם את בהריון, לאחר לידה, או סובלת מבעיה רפואית  התייעצי עם רופא או פיזיותרפיסטית מומחית בשיקום רצפת האגן לפני תחילת האימון.

 

הצטרפי אל אלפי נשים בישראל שכבר מתאמנות עם משקולות רצפת האגן של Woman Nature, התגברי על בריחת שתן ותהני מרצפת אגן חזקה והדוקה יותר.

מוצרים נוספים:
bottom of page